south-side talents

Lockin´

Locking (původně Campbellocking ) je styl funky dance, který je dnes také spojován s hip hopem . Název vychází z konceptu zajištění činnosti, což v podstatě znamená zmrazení z rychlého pohybu a “uzamčení” v určité poloze, aby si všichni mysleli, že je to pozice na krátkou chvíli a pak pokračovat se stejnou rychlostí jako předtím. Opírá se o rychlé pohyby rukou v kombinaci s mírnějšími pohyby boky a nohami. Pohyby jsou obecně velké a přehnané, a často velmi rytmické a těsně synchronizované s hudbou.  Lockin je docela často v interakci s publikem tím, že se tancuje s úsměvem a některé pohyby jsou docela komické. Tanečník, který provádí locking se nazývá locker. Lockeři běžně používají osobitý styl oblékání, jako jsou barevné oblečení s pruhy a kšandy.

Locking se původně tančil na tradiční funky music, například na songy od Jamese Browna . Funky hudba je dokonalá pro tanečníky lockinu, a pro mnoho soutěží, jako je například Juste Debout. Lockinové pohyby se často kombinují  s pohyby mimů a je pak i herecké představení pro publikum a další tanečníky. Locking obsahuje poměrně hodně akrobacie a fyzicky náročné pohyby, jako je přistání na kolenou a pohyby z gymnastiky.Tyto pohyby často vyžadují ochranu kolen nějakého druhu.


Historie

Začátku lockingu lze přisuzovat jednomu muži, Donu Campbellovi . Na začátku 70´ let začal dohromady do několika módních tanců přidávat své vlastní pohyby (zejména  ”Lock”). Původní locking byl vytvořen náhodou: Don Campbell nemohl udělat krok s názvem “Funky Chicken”, ani “Sling” a zastavil se na určitém místě, zatímco pohyblivé ruce, vytváří “Locking” efekt. Nebyl schopen vykonávat to plynule, protože si nemohl vzpomenout, který krok kdy a jak udělal. (I působení na publikum bylo spontánní: Když se lidé začali smát Donovi, protože jeho neznámé pohyby byli legrační a nepochopitelné, odpověděl tím, že poukázal na ně.) Don přidal do jeho tance skvělé pohyby a  a podával skvělé výkony. Výsledný tanec byl poté nazýván Campbellocking, který byl později zkrácen na Locking. V roce 1970 se spustilol hnutí lockingových tanečních skupin, a to zejména Campbell’s group The Lockers. Dalším známým Lockerem byl tzv. Jimmy “Scoo B Doo” Foster a Greggery “Campbellock Jr.” Pope a další položili základy pro lockingový taneční styl a oblečení.

Oblečení se může skládat z dlouhých pruhovaných ponožek, kalhot,  které jsou nahrbeny na kolenou, jasně barevné saténové košile s velkými límečky, velké barevné motýlky, gigantické Apple Boy klobouky a bílé rukavice.

Později se stal součástí zajištění růstu dance hip hop kultury, a ovlivňoval styly jako je poping , B-boying a liquiding . Locking je dnes je stále poměrně populární. Tanečníci se snaží udržet při životě.

Pohyb

Locking může být proveden v sólu nebo ve skupince se dvěma nebo více tanečníků. Locker se může usmívat při výkonu a může zdůraznit komickou povahu tance. U jiných tanců je potřeba vážného chování, aby tanečníci kladly důraz na techniku. Dalšími důležitými rysy jsou stylistické máváním paží, ukazování, otáčení čepice nebo klobouku. Don Campbell vytvořil originální locking, obsahující jeho jedinečný rytmus a  jeho jedinečná gesta. Ostatní tanečníci se přizpůsobili tomuto stylu při vytváření dalších kroků a pohybů. Locking je od přírody improvizační tanec, ale také se skládá ze souboru pohybů od průkopníků Lockingu, jako jsou Hilty a Bosch, Jackson 5, GoGo Brothers, Bitterbox sisters, atd. Nicméně, mnoho Lockerů upravuje nebo spojuje Lockinové pohyby s jinými nebo vytváří jejich vlastní variace.

Alpha

 

 

 

Vytvořil Alpha Anderson. Jednou nohou vykopni vpřed ze skrčené polohy, zatímco horní část těla nakloň dozadu. Můžeš  používat obě ruce, ale nemusíš. locking_mhhzzusic_2

                                                                                                                                                                                                                                         Break   down/Rocksteady                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

V dřepu posuň pánev do strany, pak zpátky do strředu, a poté se postav a  pak dolů a přejít na druhou stranu.lock2converted-1

              Jazz split

Udělej poloroštěp s jednou nohou ohnutou, která umožňuje, aby se tanečník opět jedním rychlým pohybem vrátil zpět do stoje.

Whichaway

Při výskoku vykopni levou a hned poté pravou nohou, trup v přední části se nehne.

Kick

Vysoký, rychlý kop na jedné noze do strany.           Kolena Drop

Omlováme se vám, v nejbližší době to bude hotové

Klesne na kolena s koleny ukázal dovnitř (do tvaru W pozice nohou).
Leo Procházka
Funky dvou krocích, kdy prvním krokem je přehnané v určitém směru, následovaný posuvné druhé nohy po podlaze ke splnění první.
Zámek / Double Lock
Ohýbání mírně vpřed s rukama tvořit kruh směrem dolů, jako by se zvedat těžké předmět

 

 

 

 

Až Lock (svalovec)

Ohýbání paže vzhůru, stejně jako vzhled silný muž, a drží na minutu nebo dvě.
Stimulační
Rychlý úder na stranu pak dolů, ruce se začíná těsně pod ramenem. (Fist by měl být stále otevřený.)
Pimp Procházka
Můžete kop pak dal si nohy na šířku ramen tvaru V, ale ruce zůstat u tanečnice.
Stop and Go
Vytvořil Jimmy “Scoo B Doo” Foster, začíná se zámkem silákem, krok zpět, s jednou nohou a úder, to o čtvrt otáčky ve směru na zadní nohy rozdělení jednou, a pak se vrátit dosah-kolem na stejné pozici.
Stomp the šváb
Chystáte se na jedno koleno, s druhou nohou směřující do strany, pak buší do podlahy.
Scoo B Doo
Vytvořil Jimmy “Scoo B Doo” Foster, tím silákem zámku pak by dva samostatné kopne při chození s jednou rukou v čase s kopy
Scoo B Doo chůze
Vytvořil Jimmy “Scoo B Doo” Foster, chůze vpřed, zvedání nohou a ohýbání zad na kolena
Scoobot
Vytvořil Jimmy “Scoo B Doo” Foster, jednu ruku a nohu přepnutí na druhou nohu. Nohu a ruce zkřížené na zápěstí pak točit andclap za
Scoobot hop
Mírně se pohybovala od scoobot s nohama skočit na bocích pak přední.
Podlahové Sweep
Pomocí rukou se rychle pohybovat zleva doprava na podlaze, jakoby hadřík.
Skeeter králík / Králík Skeeter Kolem světa
Vytvořil James “Skeeter Rabbit” Higgins, kop a Shuffle hop pohyb, a to buď po stranách a / nebo přední a zadní.
Funky kytara
Ruce umístěny jakoby drží kytaru a začít chodit pozpátku.
Bod
Rychlé, rozšířenou ukazuje gesto, z opačného ramene, se konají zpravidla po dobu několika sekund důraz.
Zkroucení zápěstí 
Kroutil zápěstí při pohybu paže nahoru
Hledejte
Dělat zhroucení při válcování ruce před sebe a pak zvedat ruku nad oči, pokud hledáte / hledají něco
Hitch putování
Paže nahoru a pak přešel před vámi, a pak tři stopaře palce nahoru doprava a pak doleva.